Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hastaven

26. 1. 2009

 

Hastaven - obrázekHastaven

Vizitka

Dostihová kariéra

Starty: 44 · Vítězství: 11 · Umístění: 14 · Výhry: 2 381 150 CZK

Hastaven - 2. Místo Cena Paramo a.s.-Memoriál R.Davise, 14.10.01 Tento polokrevný atlet byl zakoupen ve Francii jako pětiletý společně s Red Dancerem (FR) na sklonku roku 2000. Měl za sebou bohaté zkušenosti z překážkových dostihů v Pau a v Auteuil.

V první sezóně se postupně rozjížděl, ve Zlatém poháru Paramo (L) byl ještě pátý, ve Velké karlovarské, Velké mostecké a v Ceně Paramo (L) druhý, sezónu zakončil vítězstvím v Mostě.

V sedmi letech v roce 2002 mu naopak vyšla první polovina sezóny, v Ceně Itálie porazil Diatelota, ale o vítězství přišel kvůli šlápnutí do písku. Pak byl druhý ve Velké ceně Pardubických novin a ve Zlatém poháru Paramo (L). V závěru sezóny ještě získal páté místo ve Velké mostecké a po dalším dostihu se na dlouhých dvanáct měsíců ze zdravotních důvodů odmlčel.

V roce 2003 se představil jako osmiletý pouze jednou, aby si v Pardubicích vyzkoušel novou disciplínu - steeplechase cross-country a vyhrál.

Rok 2004 byl ve znamení jeho přípravy na start ve Velké pardubické. Vytvořili dvojici s Janem Faltejskem a společně začali stoupat. Postupně v řadě zvítězili v dostihu IV., III., II. a I.kategorie. Tím posledně jmenovaným dostihem byla Velká cena Pardubického kraje - srpnová kvalifikace do VP. V jeho výsledcích mu nezabránilo ani zrušení váhové úlevy pro zahraniční polokrevníky.

"Francouzský traktor" nastoupil na start Velké pardubické st.ch.c.c. (L) jako vážný uchazeč o přední umístění, bezchybně překonal Velký Taxis, ale v poslední třetině dostihu ho zradilo zdraví a musel být zadržen. Na konci roku prodělal operaci a následnou několikaměsíční rehabilitaci.

V roce 2005 se na startu kvalifikace pro Velkou pardubickou objevil až v září a vyhrál. Ve Velké pardubické, kde patřil k okruhu favoritů, však za Taxisem bohužel ztratil svého jezdce.