Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barvy koní

7. 2. 2009

 Bělouš:

Bělouš je zbarven bíle. Je ale nikolik tipů: Červený bělouš, vybělující a nebybělující bělouši. Vybělujicí bělouši se narodí tmaví a postupem času se změní na bílé koně. Bělouši mají černou kůži. Rocky Montain horse, výborné americké plemeno, bílou barvu nepovoluje. Ale třeba arab nebo lipicán, to už je běžné zbarvení. Říká se, že bílí koně nosí štěstí.

Obrázek:Obrazek                                               Foto:Obrazek

 

 

 

 

 

 Vraník:

Vraník je černý kůň. Je nikolik tipů: Černá s modrým leskem a obyčejná černá s hnědým leskem. Ale pozor! Jednoduše si spletete vraníka s tmavým hnědákem! Černá je jediná barva plemene fríský kůň ( původ Nizozemsko, foto bílého fríse není pravé, je to kříženec frísáka a andalusana, chovatelé se snaží održet jejich barvu, černou bez odznaků. ). Říká se, že vraníci nosí smůlu.

Obrázek:Obrazek                                                             Foto:Obrazek

 

 

 

 

 

 

  Albín

Albín je tip bělouše, ale i on má tři typy: např. cremello, perlino.Albín se narodí bílí a bílí je pořád. Má na rozdíl od běloušů kůži růžovou. Albínů je spousta, ale není to moc známé zbarvení. U žádného plemene to není jediná barva. Ale může takovou mít třeba shetlandský pony nebo arab. Kůže je narůžovělá, oči modré.

Obrázek:Obrazek                                                         Foto:Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

  Hnědák

Hnědák je nejčastější zbarvení koně. Toto zbarvení má spoustu odstínů, například tmavý hnědák, to je velmi tmavě hnědý kůň, který tak trochu vypadá jako vraník. Rozlišíme je tak, že tito hnědáci mají světle hnědé flíčky kolem nozder, očí a někteří i na slabinách či se světle hnědým grošováním, které ale s přibívajícím věkem mizí. Další typ si můžete s plavákem. Má medovou srst a černou hřívu, ale bez úhořího proužku na zádech.

Obrázek:Obrazek                                                                                         Foto:Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

  Ryzák

Ryzák je hnědý kůň mírně až velmi do zrzava z hřívou stejně barevnou nebo trochu tmavší. O ryzácích se říká, že jsou velmi neklidní a nespolehliví. Proti tomuto tvrzení se ale rázně postavil dostihák Železník ( anlický plnokrevník ), který vyhrával VP ( Velkou Pardubickou, nejvíznamější dostih u nás ). Železník byl totiž také ryzák. Je to scela běžné zbarvení.

Obrázek:Obrazek                                                               Foto:Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Barvy koní

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář